VELIKA NAJAVA IZ BELE KUĆE: Sporazum o kraju rata u Ukrajini već ove nedelje?
AMERIČKI predsednik Donald Tramp uveren je da se sporazum o okončanju sukoba u Ukrajini može postići već ove nedelje, izjavila je portparolka Bele kuće Karolin Levit.

Foto: Tanjug/AP
- Predsednik i njegov tim fokusirani su na pregovore sa obe strane kako bi okončali ovaj konflikt, i on je čvrsto uveren da to možemo postići već ove nedelje - rekla je Levitova.
Dodala je da Vašington intenzivno nastavlja diplomatske napore, a da će savetnik za nacionalnu bezbednost Majk Volc ovog vikenda raditi non-stop kako bi se postigao sporazum.
- Tramp teži miru, želi da ubijanje prestane i da nevini ljudi više ne ginu. To mu je trenutno glavni prioritet - naglasila je portparolka Bele kuće.
Na pitanje o mogućem susretu Trampa i Putina, Levitova je odgovorila da za sada ne može ništa zvanično da najavi, ali je istakla da Bela kuća nastavlja razgovore sa obe strane.
18. februara u Rijadu su održani rusko-američki pregovori na visokom nivou.
Na kraju sastanka, obe strane su se složile da rade na potpunom obnavljanju bilateralne saradnje, uklanjanju ograničenja u radu ambasada i pokretanju procesa za političko rešenje situacije u Ukrajini.
Ruski predsednik Vladimir Putin pohvalio je ishod pregovora, ističući da je postignut konkretan rezultat.
(RIA Novosti)
Preporučujemo

RUSKA OFANZIVA NA KIJEV: Kličko - Vazdušni napad na prestonicu traje već nekoliko sati
23. 02. 2025. u 07:50

RUSI SE SPREMAJU ZA VELIKU OFANZIVU: Napašće duž cele linije fronta od 1.000 km, evo koliko će akcija trajati
RUSKE trupe pripremaju se za novu ofanzivu u narednim nedeljama kako bi pojačale pritisak na Ukrajinu i ojačale poziciju Kremlja u eventualnim pregovorima o prekidu vatre. Prema tvrdnjama agencije AP, analitičari smatraju da bi nova ofanziva mogla da traje od šest do devet meseci.
29. 03. 2025. u 18:11

AMERIKA SPREMA VELIKI UDAR: Bombarderi "ubice" ciljaju nuklearne elektrane u Iranu (FOTO)
Sjedinjene Države su rasporedile stelt bombardere B-2 Spirit u vojnu bazu Dijego Garsija u Indijskom okeanu, potez koji bi navodno mogao biti povezan sa pripremama za potencijalni napad na iransku nuklearnu infrastrukturu.
29. 03. 2025. u 19:25

"ŠTA JE ŽENA?" Tramp odgovorio na pitanje novinara - izazvao smeh u prostoriji (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izazvao smeh kod novinara kada ga je jedan od njih zamolio da definiše šta je žena.
30. 03. 2025. u 09:48
Komentari (0)