KIM DŽONG UN SE SPREMA ZA RAT: Severna Koreja gradi modernu vojsku
SEVERNOKOREJSKI lider Kim Džong Un pozvao je na jačanje i modernizaciju vojske kako bi bila spremna za eventualni rat, saopštila je danas državna agencija KCNA.
Foto: Tanjug/AP
Kim je tokom posete vojnoj akademiji "Kang Kon" kritikovao loše upravljanje i stanje obrazovnih objekata, navodeći da škola ne ispunjava ciljeve vladajuće partije u izgradnji savremene i moćne armije.
On je naložio obnovu akademije i unapređenje obrazovnih programa sa fokusom na praktičnu obuku, uključujući savladavanje modernog oružja i vojne tehnologije, prenose mediji.
Foto: Profimedia
Kimova poseta akademiji desila se u trenutku kada je Severna Koreja već poslala hiljade vojnika u Rusiju kako bi podržali rat u Ukrajini, naveli su južnokorejski obaveštajni izvori.
Seul smatra da Pjongjang razmatra slanje dodatnih trupa, a Kijev tvrdi da je do ovog januara više od 3.000 severnokorejskih vojnika ubijeno ili ranjeno u Rusiji.
Ranije ove nedelje, Kim je posetio Univerzitet političkih nauka "Kim Il Sung", gde je pozvao na lojalnost i žrtvu u vojsci, naglašavajući potrebu za jačanjem ideološke obuke.
Južnokorejski zvaničnici upozorili su da bi Severna Koreja mogla da iskoristi angažman svojih vojnika u Rusiji za sticanje iskustva i znanja o modernom ratovanju.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
PUTIN DOPUTOVAO U PJONGJANG: Na poziv KIm Džong Una, predsednik Rusije doputovao u Severnu Koreju
Preporučujemo
ZAROBLjEN, ZNAČI IZDAO: Severnokorejski vojnik uhvaćen u Ukrajini želi u Južnu Koreju
19. 02. 2025. u 09:18
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)