MARIN LE PEN O PONIŽAVANJU ZELENSKOG U BELOJ KUĆI: Šamar za Evropu
LIDER francuske opozicije Marin Le Pen osudila je danas verbalni sukob između američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog kao "šamar za Evropu", uz ocenu da je bezbednost evropskog kontinenta prepuštena na milost i nemilost Vašingtona.
Foto: Profimedia
Govoreći na sajmu poljoprivrede u Parizu, Le Penova je predočila da ovaj sukob naglašava nedostatak strateške autonomije Evrope, prenosi portal Politico.eu.
Na sastanku održanom u petak u Beloj kući, Tramp i potpredsednik SAD Džej Di Vens kritikovali su Zelenskog optužujući ga da nije dovoljno zahvalan za podršku SAD Ukrajini.
Verbalni sukob u Beloj kući se završio tako što je Tramp otkazao planiranu konferenciju za novinare i obustavio potpisivanje okvirnog ugovora o eksploataciji rudnog bogatstva u Ukrajini.
Preporučujemo
SVE JE ZAVRŠENO, RAKETA "OREŠNIK" STIŽE U OVU ZEMLjU: "Nikome ne pretimo, ovo je odgovor na eskalaciju u regionu"
RUSKI raketni sistem "Orešnik" biće stavljen u borbenu gotovost u Belorusiji u decembru ove godine, saopštila je portparolka predsednika Belorusije Aleksandra Lukašenka, Natalija Ejsmont.
28. 10. 2025. u 19:57
VUČIĆ O PORUCI IZ AMERIKE I NIS-U: E baš vam hvala, dragi partneri, poruku smo razumeli odavno
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić govorio je o pritiscima Sjedinjenih Američkih Država na Srbiju da se u potpunosti eliminiše rusko većinsko vlasništvo u Naftnoj industriji Srbije (NIS).
28. 10. 2025. u 18:18
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)