ROJTERS: Tramp izdao naredbu - Bela kuća razmatra planove za ublažavanje sankcija Rusiji

Марија Стевановић
Marija Stevanović

03. 03. 2025. u 20:41

ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa naložila je Stejt departmentu i Ministarstvu finansija da pripreme listu sankcija koje bi mogle da budu ublažene tokom pregovora sa Moskvom, prenosi Rojters pozivajući se na izvore, prenose RIA novosti.

РОЈТЕРС: Трамп издао наредбу - Бела кућа разматра планове за ублажавање санкција Русији

Foto AP

Prema navodima agencije, američke vlasti razmatraju mogućnost delimičnog ukidanja sankcija u okviru širih diplomatskih napora za poboljšanje odnosa sa Rusijom i pronalaženje načina za rešavanje sukoba u Ukrajini.

"Agencije trenutno razvijaju predlog za ukidanje ograničenja za pojedinačne kompanije i pojedince, uključujući neke ruske oligarhe“, prenosi Rojters.

Ranije je američki ministar finansija Skot Besent dozvolio mogućnost ekonomskih ustupaka Moskvi u zavisnosti od napretka pregovora. Predsednik Tramp je takođe 26. februara rekao da bi sankcije Rusiji mogle da budu „ublažene u nekom trenutku“.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

OZBILJNA KRIZA U MILANU: Ovo su 3 glavna kandidata za sportskog direktora