POSLE MEKSIKA, I KANADA DOBILA PREDAH: Tramp potpisao novu izvršnu naredbu o carinama komšijama

Jovana Švedić

06. 03. 2025. u 21:41

PREDSEDNIK SAD Donald Tramp je potpisao izvršnu naredbu kojom će privremeno izuzeti kanadsku robu obuhvaćenu kontinentalnim sporazumom o slobodnoj trgovini iz svog tarifnog plana.

ПОСЛЕ МЕКСИКА, И КАНАДА ДОБИЛА ПРЕДАХ: Трамп потписао нову извршну наредбу о царинама комшијама

Foto: Profimedia

Roba uvezena u Sjedinjene Američke Države u okviru Sporazuma SAD-Meksiko-Kanada biće oslobođena Trampovih tarifa od 25% na mesec dana, prema naredbi koju je upravo potpisao u Ovalnoj kancelariji, a ista izuzeća važiće i za robu iz Meksika.

Međutim, Tramp je rekao da je i dalje spreman da sledećeg meseca uvede "recipročne" tarife i Kanadi i Meksiku, što bi moglo dodatno da poremeti trgovinske odnose na kontinentu.

- Tokom ovog prelaznog perioda, do 2. aprila, ovo će biti mnogo povoljnije za naše američke proizvođače automobila - rekao je Tramp.

(Telegraf)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

SPRSKO - BRAZILSKI GENI UČINILI SVOJE: Ovako danas izgleda ćerka Marka Jarića i Adrijane Lime! (FOTO)