POČELE POMORSKE VEŽBE U IRANU: Učestvuju ruski i kineski brodovi
RUSKO Ministarstvo odbrane saopštilo je da su danas u iranskoj luci Čabahir počele pomorske vežbe u kojima učestvuju i ruski i kineski brodovi.

Foto MoD Rusije
Prema saopštenju ruskog Ministarstva odbrane, u vežbama "Pomorski sigurnosni pojas - 2025" učestvuju ruski brodovi "Rezkij", "Heroj Ruske Federacije Aldar Cidenžapov" i morski tanker "Pečenga" iz Pacifičke flote, prenela je RIA novosti.
Prema saopštenju ruskog Ministarstva odbrane, tokom nekoliko dana u severnom delu Indijskog okeana posade će uvežbavati zadatke oslobađanja zarobljenih brodova, traganja i spasavanja na moru, kao i artiljerijsku vatru na morske i vazdušne ciljeve.
Vežba "Pomorski pojas bezbednosti - 2025", koju organizuje Iran, održava se sedmi put, a ruska i kineska mornarica redovno učestvuju u manevrima.
(Tanjug)
Preporučujemo

IRANSKA MISIJA U UN: Teheran spreman da razgovara o svom nuklearnom programu
09. 03. 2025. u 18:03

TEHERAN O PREDLOGU SAD: Nismo primili Trampovo pismo o razgovorima o nuklearnom programu
07. 03. 2025. u 22:00

NAJŽEŠĆA TRAMPOVA PRETNjA DO SADA: Postoje dva načina – vojni ili diplomatski
07. 03. 2025. u 17:17

BEGUNAC IZ ZATVORA UHVAĆEN POSLE 40 GODINA: Odala ga jedna informacija (FOTO)
MUŠKARAC koji je pobegao iz zatvora u Portoriku pre skoro 40 godina uhapšen je u Floridi, saopštila je policija okruga Li.
09. 03. 2025. u 16:04

VUČIĆ OTKRIO VEZE USAID-A I CRTE: Organizacija "Da smradovi odu" dobijala 190.000 evra, biće još mnogo iznenađenja narednih dana
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obišao je u Kovinu završne radove na gradskom kupalištu ''Šljunkara'' i tom prilikom otkrio da je organizacija USAID plaćala 190 hiljada evra preko CRTE organizaciji koja se zove "Da smradovi odu".
09. 03. 2025. u 11:56 >> 13:15

IZAŠAO SEVERININ "FILM", ARSEN POSLAO ŠKAKLjIVU PONUDU: "Koleginice, čuo sam da imate neki film... Mogu ja muziku da vam uradim?"
PEVAČICA Severina Vučković je tokom karijere prošla kroz mnoge uspone i padove, a i danas se prepričava njena anegdota sa legendarnim kantautorom Arsenom Dedićem.
09. 03. 2025. u 18:32
Komentari (0)