MEDVEDEV O SLANJU NATO TRUPA U UKRAJINU: Pitajte Trampa, vi ....
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da francuski predsednik Emanuel Makron i britanski premijer Kir Starmer rizikuju otvoreni rat Moskve i NATO.
Foto: Profimedia
-Makron i Starmer se prave blesavi, izjavio je Medvedev u nedelju uveče, na mreži Iks. "Više puta smo im rekli da čuvari mira ne smeju da budu iz zemalja NATO, a oni kažu ne, poslaćemo na desetine hiljada".
“Da kažem otvoreno: hoćete da pružite vojnu pomoć neo-nacistima u Kijevu. To znači rat sa NATO. Konsultujte se sa Trampom, ološi".
Američki predsednik Donald Tramp je nekoliko puta izjavio da želi da zaustavi rusko-ukrajinski sukob kako ne bi prerastao u treći svetski rat.
Rusija je u više navrata ocenila kao potpuno neprihvatljivu ideju o raspoređivanju vojske iz bilo koje države članice NATO u funkciji patroliranja eventualnog primirja u Ukrajini, čak i kada ta misija ne bi bila pod NATO komandom.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)