KLJUČNO NAREDNIH NEKOLIKO NEDELJA "Washington Post" tvrdi: Evropa ipak razmišlja da pošalje vazdušne i pomorske snage u Ukrajinu
EVROPSKE zemlje sada sve više razmatraju mogućnost razmeštanja vazdušnih i morskih snaga u Ukrajini, izvestio je list Washington Post, pozivajući se na dvojicu diplomata.

Foto: AP
„Prema rečima dvojice diplomata, pažnja Evropljana sada je usmerena na morsku i vazdušnu moć, pošto komandanti vojski ukazuju na ograničenja za veliko razmeštanje kopnenih trupa, dok druge zemlje nude svoje mogućnosti za patroliranje ukrajinskim nebom i Crnim morem“, navodi se u izveštaju.
Kako piše list, evropske zemlje u narednim nedeljama planiraju da pošalju vojnu delegaciju u Ukrajinu kako bi utvrdile koliko će snaga biti potrebno za moguće razmeštanje.
Agencija Blumberg je 13. marta izvestila da predsednik Francuske Emanuel Makron i britanski premijer Kir Starmer pokušavaju da privuku 37 zemalja u formiranje takozvane „koalicije voljnih“ – grupe država spremnih da razmeste „mirovne snage“ u Ukrajini i pruže bezbednosne garancije kijevskom režimu.
(Sputnjik)
Preporučujemo

BIVŠI TRAMPOV SAVETNIK: Što pre sklone Zelenskog, pre će moći da se dogovore sa Rusijom
30. 03. 2025. u 11:11

NASTAVLjA SE RUSKA OFANZIVA: Još jedno naselje u Donjecku pod kontrolom vojske
30. 03. 2025. u 15:37

ZELENSKI SIGURAN: Već bi došlo do primirja da je bilo stvarnog pritiska na Rusiju
30. 03. 2025. u 15:16

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (0)