"OD BRITANIJE BI SE OČEKIVALO NEŠTO OZBILJNIJE" Zaharova oštro odgovorila Londonu
PORTPAROL ruskog MIP Marija Zaharova komentarisala je odluku Londona po kojoj svim licima koja ne prijave saradnju sa Rusijom preti kazna zatvora do pet godina. Ona je podsetila na istorijske veze dve zemlje ali i današnje okolnosti i upitala da li će onda svako, pa i najuticajnije ličnosti u toj zemlji, možda biti proglašene agentima Kremlja.
Foto: Tanjug/Alexander Demyanchuk/TASS Host Photo Agency Pool via AP
- Prvi april, Dan šale Ministarstvo spoljnih i unutrašnjih poslova Velike Britanije su obeležili istovremeno. Ako ostavimo po strani izbor datuma i stepen paranoje i šizofrenije Londona, nemoguće je ne postaviti nekoliko pitanja britanskoj strani u cilju preciziranja - navela je Zaharova, dodajući da su nova pravila besmislena.
Podsetila je i da je u londonskom Muzeju nauke 2015. prikazana izložba „Kosmonauti: Rađanje kosmičke ere?“ uz podršku „Roskosmosa“ zbog koje su Britanci čekali u redovima.
- Da li će sada svako od njih morati da se prijavi? - upitala je ona.
Takođe ju je interesovala situacija sa gradonačelnikom Londona.
- U skladu sa ceremonijalnim pravilima njegov ađutant mora svake godine da stavlja rusku šubaru, u čast ruskog cara i veza s Moskvom u 17. veku - navela je Zaharova i dodala da kada gradonačelnik Londona napušta dužnost ađutant skida šubaru i iz tajnog unutrašnjeg džepa mu predaje ključ sefa u kojem se nalazi pečat grada Londona. Odlazeći gradonačelnik ključ predaje nasledniku, a ovaj vraća ađutantu itd.
- Zar su svi oni sada agenti Kremlja? Šta tek reći za britanskog kralja Čarlsa Trećeg koji je krunisan u senci kneginje Jelisavete Fjodorovne u Vestminsteru? - ironično je primetila Zaharova.
Intelektualna inferiornost koja je zadesila britansku vladajuću klasu dostigla je svoj vrhunac. Naslednici velikih Engleza, vojnika i veterana Drugog svetskog rata, sada se koprcaju u blatu, tražeći da li postoje veze sa Rusijom. Od Londona bi se očekivalo nešto ozbiljnije, zaključila je portparol ruskog Ministarstva inostranih poslova.
(Sputnjik)
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)