"NEĆEMO PLAĆATI NJIHOVE NERAZUMNE CARINE" Kina žestoko napala Ameriku
POŠTANSKA služba Hongkonga saopštila je da će prestati da šalje robu u SAD kao odgovor na predstojeće povećanje carina na pošiljke.
Foto: Printskrin
Ova odluka dolazi u trenutku kada ističe tzv. "de minimis" izuzeće, koje omogućava da poštanske pošiljke iz Kine čija je vrednost 800 dolara ili manja ulaze u SAD bez plaćanja carine. Izuzeće prestaje da važi 2. maja.
Hongkong Post navodi da svakako "neće naplaćivati nikakve carine u ime SAD", nazivajući nove namete "nerazumnim i maltretirajućim merama".
Pošta će odmah prestati da prima pošiljke koje se šalju morskim putem, dok će avio-pošta biti obustavljena od 27. aprila, a pošiljaoci će biti unapred upozoreni na "previsoke i nerazumne troškove".
Hongkong je postao posebna administrativna oblast Kine 1997. godine. Njime se upravlja po principu "jedna zemlja, dva sistema", prema kojem je Kina pristala da regionu obezbedi visok stepen autonomije.
(Telegraf Biznis)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
"ZAPAD KAKAV SMO POZNAVALI VIŠE NE POSTOJI" Fon der Lajen o dramatičnim promenama
16. 04. 2025. u 10:58
TRAMP JE ZA TRGOVINSKI SPORAZUM S KINOM Livit: "Peking mora da učini prvi korak"
16. 04. 2025. u 08:08
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)