RUSIJA ISTRAŽUJE DUBOKI SVEMIR Putin: Imamo velike planove sa Kinom - i Mesec i Mars
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je danas da Rusija planira da istraži duboki svemir - i Mesec i Mars, tokom posete Moskovskom državnom tehničkom univerzitetu Bauman, gde je održao sastanak o razvoju kosmonautike.

Kristina Kormilitsyna, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
-Da vas podsetim da smo jednom prvi sleteli... na planetu gde je temperatura bila 400-500 stepeni Celzijusa. Urađeno je ono što izgleda neverovatno. Realizuju se mnogi projekti, mislim da će se i ovaj na kraju realizovati, rekao je Putin, prenose RIA Novosti.
On je kazao da je neophodno uvođenje kvantnih tehnologija u Rusiji i da ih je važno široko koristiti u postizanju ciljeva države, zatim da studentski projekti treba da se koriste za istraživanje svemira, ali da moraju da budu konkurentni.
Predsednik Rusije se založio za proširenje programa po kojem studenti Moskovskog državnog tehničkog univerziteta Bauman kreiraju uređaje za proučavanje svemirskog vremena.
-Vlasti će pomoći da se ideje studenata za projekat ruske orbitalne stanice realizuju, istakao je Putin.
Kako je rekao, međunarodna saradnja u svemirskom sektoru je važna, a Rusija aktivno sarađuje sa partnerima i donedavno je radila i sa Evropljanima.
-I pored toga što su naši evropski partneri prestali da sarađuju sa nama, praktično su saradnju sveli na nulu, ipak ruska oprema i dalje radi na njihovim stanicama, u njihovim pogonima, kazao je Putin.
Prema njegovim rečima, saradnja Rusije i SAD u svemirskoj oblasti se nastavlja i uprkos svemu, Roskosmos je u kontaktu sa NASA.
Putin je najavio velike planove za saradnju Moskve i Pekinga u svemirskom sektoru.
-Imamo velike planove sa NR Kinom, zanimljive, dobre, grandiozne. Generalno, sa zemljama BRIKS-a u celini – sa Indijom, Južnom Afrikom, Brazilom. Ova saradnja ne prestaje i ne može prestati, naglasio je Putin.
Predsednik Rusije je danas posetio Moskovski državni tehnički univerzitet Bauman u Moskvi, gde se sastao sa studentima i pobednicima konkursa za stipendije za studentske dizajnerske biroe, a takođe, je pogledao i izložbu razvoja univerziteta.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo

ŽESTOKA ESKALACIJA EKONOMSKOG RATA: Tramp uvodi carine Kini od 245 posto?
16. 04. 2025. u 11:25

LIVIT O TRGOVINSKI SPORAZUM S KINOM: Tramp je za, ali Peking mora da učini prvi korak
15. 04. 2025. u 21:45

TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

ARKAN JE ZBOG NjEGA ZAPLAKAO: Pustio je suzu na sahrani kuma
DRAGAN Kovač Kova, legenda švedskog podzemlja, likvidiran je pre tačno 24 godine, ispred restorana u Stokholmu.
09. 07. 2025. u 11:36
Komentari (0)