ZELENSKI OPTUŽIO PEKING, KINA REAGOVALA: Dve zemlje se ne slažu oko jedne stvari
VOLODIMIR Zelenski optužio je Peking da tajno isporučuje oružje Rusiji, na šta je reagovala Narodna Republika Kina.

Foto: Profimedia/Ilustracija
Kina je odbacila ukrajinsku tvrdnju da je Peking tajno davao Moskvi oružje kao „neosnovanu… političku manipulaciju“.
Portparol kineskog ministarstva spoljnih poslova Lin Đian izjavio je u petak da njegova zemlja „nikada nije obezbedila smrtonosno oružje nijednoj strani u [ukrajinskom] sukobu i da je svoj izvoz dvostruke namene držala pod strogom kontrolom“.
Peking se zalaže za „primirje i pregovore o miru“ između Kijeva i Moskve, dodao je zvaničnik.
Retro dolazi nakon navoda ukrajinskog lidera Vladimira Zelenskog u četvrtak da je dobio „važne, ne baš prijatne informacije“ da „Kina isporučuje oružje Ruskoj Federaciji“.
(rt.com)
BONUS VIDEO: RUSI NA POZICIJI: Viđeni tenkovi u Kurskoj oblasti

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (0)