NETANJAHU I ALIJEV DOLAZE U BAKU: Pregovori Turske i Izraela o Sirije zakazani za maj
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu posetiće Baku u prvoj polovini maja kada će se sastati sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, izjavila su danas dva neimenovana izvora.
Tanjug
Oni će razgovarati o pregovorima između Turske i Izraela oko Sirije, u kojima je posredovao Azerbejdžan, prenosi Tajms of Izrael.
Razgovaraće i o planovima da se Azerbejdžan zvanično uključi u okvir Sporazuma Avram, kao i o različitim inicijativama, jačanju bilateralnih odnosa, kao i trilateralnih odnosa sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Ranije ovog meseca, Alijev se istog dana sastao sa predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom i predsednikom Sirije Ahmedom al Šarom.
U martu je specijalni američki izaslanik za Bliski istok Stiv Vitkof posetio Baku gde se sastao sa Alijevim.
(Tanjug)
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Šok: "Ceca je dala otkaz kompletnom obezbeđenju - videla je fotografiju šta su radili"
"JEDNA ptičica mi je rekla da je otpustila one radnike obezbeđenja."
22. 04. 2026. u 15:33
Komentari (0)