PUTIN POTVRDIO: Rusija spremna za pregovore sa Ukrajinom bez ikakvih preduslova
RUSKI predsednik Vladimir Putin na sastanku sa specijalnim izaslanikom američkog predsednika Stivenom Vitkofom potvrdio je da je Rusija spremna za pregovore sa Kijevom bez ikakvih preduslova, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Kristina Kormilitsyna, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Tokom jučerašnjeg razgovora sa Trampovim izaslanikom Vitkofom Vladimir Putin je ponovio da je ruska strana spremna na obnavljanje pregovaračkog procesa sa Ukrajinom bez ikakvih preduslova - rekao je Peskov, odgovarajući na relevantno pitanje novinara.
Peskov je podsetio da je „Putin ranije više puta o tome govorio“.
Juče u Moskvi Putin i Vitkof održali su sastanak koji je trajao tri sata.
U razgovorima su učestvovali i pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov i specijalni predstavnik za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom i direktor Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev.
Tramp je nakon sastanka Putina i Vitkofa ocenio da je razgovor bio dobar, te da rad na mirovnom sporazumu između Rusije i Ukrajine teče glatko, napominjući da veruje u budući uspeh pregovora.
To je drugi susret Putina i Vitkofa za dve nedelje i četvrti od početka godine.
Ruski predsednik i američki zvaničnik su počeli sastanak pozdravima na engleskom jeziku.
Oni su prethodno razgovarali 11. aprila u Sankt Peterburgu više od četiri sata.
Pre susreta sa ruskim predsednikom, Vitkof je i odvojeno razgovarao sa Dmitrijevom.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)