"PUTIN ME MOŽDA ZAMAJAVA" Tramp zabrinut: Verovatno neće da zaustavi rat u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp rekao je danas da nije bilo razloga da ruski predsednik Vladimir Putin naredi ispaljivanje raketa na civilna područja u poslednjih nekoliko dana i da ga to navodi da pomisli "da možda on ne želi da zaustavi rat" i da ga možda "zamajava".
Foto: Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/AP Photo/Evan Vucci
Tramp je upozorio da previše ljudi u Ukrajini gine i da bi zbog toga možda trebelo da uvede "sekundarne sankcije" Rusiji.
On je napisao na svojoj platformi Truth Social da će, bez obzira na to kakav mirovni dogovor bude sklopio sa Rusijom i Ukrajinom i bez obzira na to koliko on bude bio dobar, ili čak najveći dogovor ikada napravljen, "Njujork tajms" o tome loše govoriti.
Tramp je naveo da je novinar "Njujork tajmsa" Piter Bejker, koga je nazvao "veoma pristrasnim i netalentovanim", sledio zahteve svog urednika i napisao da Ukrajina treba da dobije natrag svoju teritoriju, uključujući Krim i "druge smešne zahteve".
- Zašto ovaj reporter ne kaže da je (bivši američki predsednik Barak) Obama taj koji je omogućio Rusiji da Ukrajini ukrade Krim bez ijednog ispaljenog metka - postavio je Tramp pitanje.
On je ponovio da nije imao nikakve veze sa tim "glupim ratom", ponavljajući da se rat u Ukrajini nikada ne bi dogodio da je on bio predsednik Sjedinjenih Američkih Država.
(Tanjug)
Preporučujemo
PUTIN POTVRDIO: Rusija spremna za pregovore sa Ukrajinom bez ikakvih preduslova
26. 04. 2025. u 15:49
IZA NAPADA NA PATRIJARHA I CRKVU STOJI ČOVEK KOJI SE IDENTIFIKUJE KAO USTAŠKI ZLOČINAC
26. 04. 2025. u 12:22
TRAMP U RIMU ODAO POŠTU PAPI FRANjI: Bez planiranih sastanaka na marginama
26. 04. 2025. u 09:48
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)