ZAHAROVA POSLE UŽASNOG PRIZNANJA KIJEVA: Postali su prava teroristička ćelija sa međunarodnom podrškom

PORTPAROL ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da je režim u Kijevu postao teroristička ćelija, a nakon što su ukrajinske vlasti objavile da su specijalne snage te zemlje umešane u atentat na ruskog generala Jaroslava Moskalika u Moskvi.

ЗАХАРОВА ПОСЛЕ УЖАСНОГ ПРИЗНАЊА КИЈЕВА: Постали су права терористичка ћелија са међународном подршком

Foto: Profimedia

- Kijevski režim je postao prava teroristička ćelija sa međunarodnom podrškom u vidu oružja i novca - kazala je Zaharova u objavi na Telegramu.

Ranije danas je sekretar ukrajinskog Komiteta Vrhovne rade za nacionalnu bezbednost i odbranu Roman Kostenko priznao umešanost ukrajinskih specijalnih službi u napad u kome je poginuo ruski general-potpukovnik Jaroslav Moskalik u predgrađu Moskve, prenela je RIA novosti. Moskalik je ubijen u napadu u Balašihi 25. aprila, a zbog optužbi da je izvršio taj napad uhapšen je Ignat Kuzina.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VIŠE OD MEDALJE: Olimpijski duh koji inspiriše generacije