''ŠTA SE TO, KOG ĐAVOLA, DEŠAVA U NEMAČKOJ'' Orban pružio podršku liderki AFD-a Alis Vajdel
MAĐARSKI premijer Viktor Orban pružio je danas podršku liderki nemačke stranke krajnje desnice Alternativa za Nemačku (AFD) Alis Vajdel, nakon što je ta stranka prethodno proglašena za ''ekstremističku organizaciju koja preti demokratiji''.

FOTO: Tanjug/AP
Nemačka obaveštajna služba (BfV) u petak je klasifikovala stranku Alternativa za Nemačku (AfD) kao ekstremističku organizaciju. Ta odluka omogućava vlastima da efikasnije prate stranku, što ukljućuje olakšano korišćenje tajnih metoda poput angažovanja poverljivih informanata i presretanja komunikacija.
Lideri AfD-a, Alis Vajdel i Tino Črupala, rekli su da je odluka "očigledno politički motivisana" i predstavlja "težak udarac nemačkoj demokratiji". Stranka je u februaru osvojila 152 mesta u Bundestagu, sa 20,8 odsto osvojenih glasova, što je AfD postavilo kao drugu po snazi političku partiju u Nemačkoj.
Preporučujemo

"EVROPSKI NOVAC U UKRAJINU SE UNOSI U KOLICIMA" Orban: To će dovesti do bankrota Evrope
02. 05. 2025. u 10:45

RUSKI PATRIJARH ČESTITAO VASKRS BROJNIM LIDERIMA: Posebno pomenuo Vučića i Orbana
20. 04. 2025. u 14:09

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45
Komentari (1)