PESKOV JASAN: Isporuka oružja Kijevu mora biti obustavljena tokom privremenog prekida vatre
SNABDEVANjE Ukrajine oružjem mora prestati tokom privremenog prekida vatre, ukazao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov u intervjuu za televizijski kanal Ej-Bi-Si njuz.
Foto: AP
- Mislili smo da će predsednik Tramp iskoristiti svoj ogroman uticaj na Ukrajinu da je približi ideji pregovora- naveo je Peskov.
On je dodao da Ukrajina pokušava da pobegne od pregovora. Kada se novinarka osvrnula na izjave koje dolaze iz Kijeva o tome kako je Ukrajina navodno spremna na tridesetodnevni prekid vatre, Peskov je pojasnio da, uprkos tome, ona nije spremna za pregovore.
Kako podseća, predsednik Rusije Vladimir Putin podržao je tridesetodnevno primirje ali, "postavio je nekoliko pitanja", uzevši u obzir da ruske trupe napreduju na frontu.
- Ako govorimo o prekidu vatre, šta ćemo sa zalihama oružja koje svakodnevno stižu iz SAD i evropskih zemalja? upitao je Peskov.
Novinarka ga je prekinula i rekla da Rusija želi prekid isporuke oružja.
- Ako zaključimo privremeno primirje..." počeo je da govori Peskov, ali je opet bio prekinut: "Želite da se isporuka oružja obustavi".
- U suprotnom, ovo će biti prednost za Ukrajinu. Ukrajina će nastaviti totalnu mobilizaciju, prebacujući nove trupe na front- pojasnio je Peskov.
Predsednik Vladimir Putin proglasio je prekid vatre povodom 80. godišnjice Pobede. Važi od ponoći 7. i 8. maja do ponoći 10. i 11. maja. Tokom ovog perioda, sve vojne operacije se zaustavljaju.
S druge strane, Volodimir Zelenski je odbacio mirovni predlog Moskve. Prema Ministarstvu odbrane, uprkos proglašenom primirju, ukrajinske oružane snage nisu prekinule vatru.
(rt.rs)
Preporučujemo
KIJEV NE KONTROLIŠE ARMIJU Peskov: Ostavka Zelenskog nije među zahtevima Rusije
23. 04. 2025. u 23:33
TRAMPOV PLAN SADRŽI DO SADA NEVIĐENO OBEĆANjE: "Velika pobeda za Zelenskog i dugoročnu bezbednost Ukrajine"
MIROVNI plan predsednika SAD-a Donalda Trampa za Ukrajinu sadrži model bezbednosnih garancija nalik članu 5 NATO-a, što bi obavezalo SAD i evropske saveznike da napad na Ukrajinu tretiraju kao napad na celu „transatlantsku zajednicu“, prema nacrtu koji je objavio Axios.
21. 11. 2025. u 07:56
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
SVEŠTENIK ŠOKIRAO HRVATSKU: Iza oltara skrivao mračnu tajnu
U MALOM mestu kraj Benkovca u Hrvatskoj župljane je najpre šokiralo privođenje župnika, a onda i nepravomoćna presuda za više kaznenih dela iz domene dečje pornografije i seksualnog iskorišćavanja maloletnika.
21. 11. 2025. u 13:24
Komentari (0)