MAKRON O PUTINOVOM PREDLOGU ZA DIREKTNE PREGOVORE: Francuski predsednik šokirao odgovorom
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da je predlog ruskog predsednika Vladimira Putina za održavanje direktnih pregovora sa Ukrajinom "prvi korak, ali ne i dovoljan".
Foto: Profimedia
- Bezuslovnom prekidu vatre ne prethode pregovori - rekao je Makron novinarima dok je silazio iz voza u poljskom gradu Pšemislu po povratku sa putovanja u Ukrajinu, preneo je France24.
Makron je dodao da Putin "traži izlaz, ali i dalje želi da kupi vreme".
Putinov predlog za direktne razgovore sa Ukrajinom usledio je nekoliko sati nakon što su velike evropske sile u subotu u Kijevu zahtevale da Putin pristane na bezuslovni 30-dnevni prekid vatre ili se suoči sa "masivnim" novim sankcijama.
Putin je odbacio ono što je nazvao pokušajem nekih evropskih sila da postave "ultimatume".
Ruski predsednik je novinarima u Moskvi rekao da je predložio da se 15. maja u Turskoj održe neposredni razgovori predstavnika Rusije i Ukrajine o prekidu vatre.
Lideri zemalja takozvane "koalicije voljnih" i Ukrajine su juče u Kijevu usvojili zajedničko saopštenje u kojem su se dogovorili da 12. maja počne totalno i bezuslovno primirje koje će trajati najmanje 30 dana, objavljeno je na sajtu ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.
Kako su naveli u zajedničkom saopštenju lideri Velike Britanije, Francuske, Nemačke, Poljske i Ukrajine, ovo primirje ne može da bude ograničeno bilo kakvim uslovima, a ako bi Rusija iznela bilo kakve uslove, to bi se tumačilo kao pokušaj prolongiranja rata i ugrožavanja diplomatije.
Preporučujemo
PUTIN POZVAO KIJEV NA DIREKTNE PREGOVORE: Evo kada i gde bi trebalo da se održe
11. 05. 2025. u 08:21
TRAMP O PUTINOVOM POZIVU NA PREGOVORE: "Potencijalno veliki dan za Rusiju i Ukrajinu"
11. 05. 2025. u 07:09
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)