TRAMP NAJAVLJUJE TRGOVINSKI BUM POSLE PRIMIRJA INDIJE I PAKISTANA: Kašmir sledeći cilj
AMERIČKI predsednik Donald Tramp obećao je danas da će povećati obim trgovine sa Indijom i Pakistanom nakon što su dve zemlje postigle dogovor o primirju kako bi okončale konflikt koji je započeo posle ubistva 26 indijskih turista u pakistanskom delu regiona Kašmir.
Foto: Tanjug
- Iako se o tom pitanju nije razgovaralo, ja ću značajno povećati trgovinu sa obe ove velike zemlje - napisao je Tramp na svojoj društvenoj mreži TruthSocial.
Dodao je da će, osim toga, raditi sa obe zemlje "da bi se najzad postiglo rešenje za podeljeni region Kašmira", na koji pravo polažu i Indija i Pakistan.
On je pohvalio rukovodstvo obe zemlje zbog toga što su se dogovorile o primirju i, kako je naveo, uradile odličan posao. Krhko primirje, postignuto nakon diplomatskog pritiska SAD, danas se uglavnom održava, navodi Foks njuz.
Primirju su prethodile višednevne intenzivne borbe u kojima je poginulo više desetina ljudi. Sukob između dve zemlje počeo je u sredu, nakon što je dve nedelje pre toga ubijena grupa od 26 indijskih turista u pakistanskom delu Kašmira.
Obe zemlje upravljaju po jednim delom Kašmira, ali polažu pretenzije na čitavu teritoriju ovog regiona oko kojeg su do sada vodile dva rata.
(Telegraf)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
PUTINOV SPECIJALAC: Gotovo je sa Grenlandom, neka se spremi Kanada?
SJEDINjENE Američke Države su već odlučile o sudbini Grenlanda, da li je na redu Kanada, zapitao se Kiril Dmitrijev, specijalni predstavnik ruskog predsednika Vladimir Putina za investiciono-ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
06. 01. 2026. u 12:49
BRITANCI TVRDE: Ovo je Trampov plan za Grenland, pogledajte šta nudi američki predsednik
SJEDINjENE Američke Države žele da ponude Grenlandu sporazum o slobodnom pridruživanju, sličan onom koje Vašington ima sa pojedinim malim državama u Tihom okeanu, saznaje Ekonomist.
06. 01. 2026. u 14:39
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)