"BORIĆU SE DOK IMAM SNAGE" Kako je Hose Muhika govorio o bolesti
BIVŠI predsednik Urugvaja Hose Muhika je preminuo, objavio je sadašnji lider te južnoameričke zemlje Jamandu Orsi.

Foto: Printscreen/Jutjub/ HUMAN la pelicula
Muhika je prošle godine otkrio da mu je dijagnostikovan rak.
- Ovo je očigledno veoma komplikovano i dvostruko u mom slučaju - rekao je bivši predsednik tada na konferenciji za novinare i dodao da ne zna šta može da očekuje i da će se boriti dok ima snage.
U intervjuu za koji je Muhika rekao da će biti njegov poslednji, za urugvajski nedeljnik Buskedi izjavio je da je "osućen na propast".
- Iskreno, umirem. Ono što tražim je da me ostave na miru. Ne tražite od mene više intervjua ili bilo šta drugo. Moj ciklus je gotov - izjavio je bivši lider sa suzama u očima.
Muhika, nekadašnji marksistički gerilac, upravljao je Urugvajem od 2010. do 2015. godine. Tokom mandata uložio je velike napore da liberalizuje urugvajske zakone. Njegova vlada je bila najpoznatija po legalizaciji istopolnih brakova u pretežno rimokatoličkoj zemlji i po tome što je Urugvaj postala prva nacija na svetu koja je u potpunosti legalizovala korišćenje marihuane u rekreativne svrhe.
Hose Muhika je stekao simpatije širom sveta zbog svoje skromnosti.
Tokom mandata živeo je u staroj kući i vozio vremešnu "bubu" zbog čeka je dobio nadimak "najskromniji predsednik" na svetu.
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)