"NAŠ STAV JE DOSLEDAN I JASAN": Oglasila se Kina o pregovorima u Istanbulu
KINA se nada da će Rusija i Ukrajina nastaviti putem pregovora da traže pravedan, trajan i obavezujući mirovni sporazum prihvatljiv za obe strane, izjavila je portparol kineskog Ministarstva spoljnih poslova Mao Ning, komentarišući rusko-ukrajinske pregovore održane u Istanbulu.
Foto: AP
- Stav Kine o ukrajinskoj krizi je dosledan i jasan. Nadamo se da će odgovarajuće strane nastaviti da vode dijalog i pregovore sa ciljem zaključivanja pravednog, trajnog, obavezujućeg i za sve strane prihvatljivog mirovnog sporazuma, što će na kraju dovesti do političkog rešenja ukrajinske krize - rekla je ona.
U petak su u Istanbulu održani pregovori između Rusije i Ukrajine. Oni su trajali skoro dva sata. Pomoćnik ruskog predsednika, Vladimir Medinski, koji je predvodio rusku delegaciju, najavio je veliku razmenu zarobljenika sa Kijevom, po formuli 1.000 za 1.000. Prema njegovim rečima, strane su se složile da predstave svoje viđenje mogućnosti za budući prekid vatre.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
DRAMATIČNO U KURSKU: Zapalio se krov škole nakon ukrajinskog napada dronom (VIDEO)
18. 05. 2025. u 20:52
DRAMATIČNO UPOZORENjE ORBANA: Situacija je opasna, Evropa je na pragu rata
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je danas da je situacija opasna i da je Evropa na pragu rata.
15. 11. 2025. u 18:52
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)