"NISMO VIDELI PRITISAK NA RUSIJU": Kalas o pregovorima o Ukrajini
VISOKA predstavnica za spoljnu politiku i bezbednost EU Kaja Kalas saopštila je danas da Brisel "nije video pritisak“ Sjedinjenih Država na Rusiju u pregovorima o Ukrajini.

FOTO: Tanjug/AP
- Čuli smo SAD prošle nedelje kako govore da ako Rusija ne pristane na potpuno i bezuslovno primirje, biće posledica po Rusiju. Zato želimo da vidimo te posledice od SAD. Znate, zaista nismo videli nikakav pritisak na Rusiju u ovim razgovorima - rekla je Kalas uoči sastanka ministara spoljnih poslova i odbrane EU u Briselu.
Ministri spoljnih poslova i odbrane zemalja članica Evropske unije sastaju se danas u Briselu, a na sastancima će se razgovarati o sukobu u Ukrajini, situaciji na Bliskom istoku, kao i o odbrambenim kapacitetima Unije.
Šefovi diplomatija raspravljaće o 17. paketu sankcija EU protiv Moskve zbog ruskog rata u Ukrajini, a fokus rasprave biće takozvana ruska "flota u senci", navedeno je na zvančnom sajtu Evropskog saveta.
Savet će razmotriti vojnu podršku EU Ukrajini, nakon neformalnog izlaganja ministra odbrane Ukrajine Rustema Umerova putem video linka, u prisustvu generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo

OVA MAJKA JE POSEBNA: Razlog su njena deca, a evo i zašto (VIDEO)
ONI su Ilija, Jovana i Vasilije Hadži-Purić, polaznici Centra za talente "Nikola Tesla".
10. 09. 2025. u 12:13 >> 20:43

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

KRVAVI PIR 2001: Zašto je Nepalski princ pobio celu kraljevsku porodicu?
NISU MU dali da oženi ženu koju je voleo, a onda je počelo da se šuška da će mu oduzeti i pravo na presto.
12. 09. 2025. u 13:24
Komentari (0)