PUTIN POSETIO KURSKU OBLAST: Prvi put posle oslobođenja

Марија Стевановић
Marija Stevanović

21. 05. 2025. u 08:14

PREDSEDNIK Rusija Vladimir Putin posetio je Kursku oblast.

ПУТИН ПОСЕТИО КУРСКУ ОБЛАСТ: Први пут после ослобођења

Foto: Profimedia

Ruska vojska oslobodila Kursku oblast od ukrajinske vojske 26. aprila.

Kako se navodi, ruski predsednik je 20. maja se sastao sa volonterima u himanitarnom centru u Kursku.

Sastanku su prisustvovali i v.d. gubernatora oblasti Aleksandar Hinštejn i zamenik šefa administracije predsednika Sergej Kirijenko.

Putin je posetio i Kursku nuklearku (AES 2) u Kurčatovu koja je u izgradnji.

(Sputnjik)

Uskoro opširnije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

SUBOTIČANIN ISPISAO JEDNU OD NAJLUĐIH PRIČA U ISTORIJI SPORTSKOG KLAĐENJA:  Tri dobitna tiketa u SOCCERBETU – 30 miliona dinara!