ZAHAROVA: Tramp možda želi da uđe u istoriju kao mirotvorac u Ukrajini
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da nastojanja predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa da reši krizu u Ukrajini mogu da ukažu na njegovu želju da uđe u istoriju kao mirotvorac.
Foto: Profimedia
Gostujući na radio stanici Sputnjik, Zaharova je ocenila da je američki predsednik jasno poručio da "situacija koju je prethodna američka administracija izazvala, oslobodila i zapravo stvorila" mora da bude rešena, preneo je TASS.
- Ne mogu da nagađam da li Tramp oseća odgovornost Amerike za tu situaciju, niti da li u njegovoj poruci postoji želja da Ameriku učini istinski velikom. Ali rekao je da želi da reši krizu - navela je Zaharova.
Dodala je da Tramp možda želi da u istoriji bude upamćen kao mirotvorac, da se "moli za grehe prethodnih administracija" ili da u okviru svoje vizije Amerike kao velike sile doprinese njenoj obnovi.
Zaharova je ocenila i da Trampovo angažovanje u vezi sa sukobom u Ukrajini proizilazi iz interesa njegove zemlje, političke karijere i izborne kampanje.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
ZAHAROVA OTKRILA: Inicijativa za veliku razmenu zatvorenika sa Ukrajinom bila je ruska
20. 05. 2025. u 15:42
"NA STRANI MOSKVE NIJE SAMO LOPTA, VEĆ I ISTINA": Zaharova odgovorila Ruteu
15. 05. 2025. u 15:08
ZAHAROVA TVRDI: Postupci Zapada doveli do potkopavanja integriteta i mira
16. 05. 2025. u 22:40
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (0)