ORBAN POZVAO GRAĐANE NA OPREZ: Povećan broj bankarskih sajber prevara povezanih sa Ukrajinom
MAĐARSKI premijer Viktor Orban pozvao je danas javnost da se čuva bankarskih prevara i sajber malverzacija povezanih sa Ukrajinom, preneli su danas mađarski mediji.
Foto: Profimedia
On je u videu postavljenom na Fejbuku, naveo da se njegova vlada priprema za sutrašnji sastanak na kojem će biti razmotrena ekonomska pitanja, a posebno porast broja ukrajinskih sajber bankarskih prevara, prenela je agencija MTI.
- Jedan pogrešan klik i ode porodična ušteđevina, kazao je mađarski premijer, ističući da zbog takvih prevara mađarske porodice izgube osam milijardi forinti (19,8 miliona evra) godišnje.
Orban je ukazao da su vlasti nedavno razbile jednu mrežu povezanu sa ukrajinskim organizovanim kriminalom koja je imala 19 članova, dodajući da veruje da će istražitelji morati da pojačaju takve akcije.
On je poručio da će mađarska vlada sutra odlučiti o novim načinima borbe protiv bankarskih prevara ukrajinskih kriminalnih organizacija.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE MOŽEMO DA POBEDIMO, PREJAKI SU!" Putinov čovek iznenadio izjavom na ruskoj državnoj televiziji
POZNATI ruski reditelj i propagandista Karen Šahnazarov rekao je da Rusija ne može da pobedi Ukrajinu, da je protivnik prejak i da je u interesu Rusije da što pre okonča rat.
11. 05. 2026. u 19:09
Komentari (0)