"TO BI POJELO MAĐARSKI NOVAC" Orban: Lako bismo mogli biti uvučeni u trku u naoružanju sa Rusima
MAĐARSKI premijer Viktor Orban je izjavio da će naredne godine pokazati da li će "briselske birokrate koje grade imperiju" moći da oduzmu državama članicama Evropske unije još više nadležnosti i novca nego ranije.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Orban je za javni mađarski radio rekao da su slični koraci bili "standardni odgovor" na krize u Briselu, a da se "onda ispostavilo da ne mogu da koriste proširene nadležnosti i da ne mogu da prevaziđu krizu", prenosi MTI.
- Nema smisla odustajati od ovih nadležnosti. Ne smemo dozvoliti Briselu da nam uzme još više novca, još više nadležnosti, da bi uzimao još kredita i uvlačio nas u dugove ili da bi gradio centralizovane ekonomske kontrole - kazao je Orban.
On je ocenio da je jedno od najtežih pitanja "koliko Evropa treba da ojača svoje odbrambene kapacitete".
- Lako bismo mogli biti uvučeni u trku u naoružanju sa Rusima, a to bi pojelo mađarski novac - upozorio je Orban.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)