TRAMP OPTIMISTIČAN: Očekujem uskoro sporazum sa Iranom
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da bi uskoro mogao da postigne diplomatski sporazum sa Iranom kojim bi se okončao trenutni sukob te zemlje sa Izraelom.

Foto: Tanjug/AP
On je naveo da bi aktivnosti po takvom planu mogle da uslede čim napusti samit G7 u Kanadi.
- Mislim da je Iran u osnovi za pregovaračkim stolom gde žele da postignu dogovor, i čim odem odavde, mi ćemo nešto preduzeti - rekao je Tramp u ponedeljak na samitu G7, gde je bliskoistočni konflikt dominirao diskusijama među svetskim liderima, prenosi CNN.
On nije precizirao šta će raditi nakon što napusti samit.
Upitan o učešću SAD u ratu, Tramp je rekao da mu je cilj bio da osigura da Iran ne razvije nuklearno oružje.
- Želim da Iran ne poseduje nuklearno oružje, i na dobrom smo putu da to osiguramo - rekao je.
Na pitanje da li veruje da Izrael može da suzbije nuklearnu pretnju koju predstavlja Iran bez pomoći SAD, Tramp je odgovorio:
- To je nebitno. Nešto će se desiti.
(Tanjug)

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

Mosvka rekla "NjET" Americi: "Nema govora, ne pristajemo na to - rat u Ukrajini se neće tako završiti"
"TAJ ODGOVOR je dobro poznat, i doslednost pozicije Ruske Federacije se ne menja."
20. 10. 2025. u 15:40 >> 16:03
Komentari (0)