DVA AMERIČKA BOMBARDERA B-2 POLETELA KA GVAMU: Navodno nose najtežu američku bombu (FOTO)
PREMA podacima sajtova za praćenje letova, dva američka stelt bombardera B-2 poletela su iz baze Vajtman u Misuriju i uputila se ka američkoj vojnoj bazi na ostrvu Gvam u Pacifiku, piše Tajms of Izrael.
Foto: Printscreen
Ovi bombarderi poslednjih dana privlače veliku pažnju, jer su jedini u američkom arsenalu sposobni da nose "Massive Ordnance Penetrator" koja važi za najtežu nenuklearnu bombu u američkom naoružanju.
Vojni analitičari navode da je upravo ta bomba nameštena za probijanje duboko ukopanih objekata, kao što je iranski nuklearni kompleks Fordo, koji se nalazi ispod debelih slojeva kamena i betona.
Za sada nema zvaničnih informacija iz Pentagona o ovom konkretnom raspoređivanju, ali se ono dešava u trenutku pojačanih tenzija između SAD, Izraela i Irana, nakon višednevnih vazdušnih udara i međusobnih pretnji.
(Tajms of Izrael)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POŽAR I DALjE BESNI U HRVATSKOJ: Nepristupačan teren dodatno otežava gašenje (FOTO)
12. 07. 2026. u 12:29
PRIZNANjE DIREKTNO IZ VRHOVNE RADE: Više od milion Ukrajinaca se krije od mobilizacije
12. 07. 2026. u 12:25
"ORMUZ VAŽNIJI OD DESETINA NUKLEARNIH BOMBI" Savetnik Hamneija: Iran će ga štiti
12. 07. 2026. u 12:21
"PRE NEGO ŠTO BUDE PREKASNO" Rubio pozvao kubanski režim da napusti dosadašnju politiku
12. 07. 2026. u 12:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)