PČELE NAPALE PROLAZNIKE U FRANCUSKOM GRADU ORIJAKU: Tri osobe u kritičnom stanju
U CENTRU francuskog grada Orijaka, u departmanu Kantal roj pčela napao je prolaznike, pri čemu je 24 ljudi povređeno, a troje je u kritičnom stanju usled teških alergijskih reakcija, saopštile su lokalne vlasti.
Foto: Free Images Pixabay
Incident se dogodio ujutru, između 9.30 i 10 časova, u neposrednoj blizini hotela "Grand Hotel de Bordeux", na čijem se krovu više od deset godina nalaze košnice, prenela je danas Flamanska Radiotelevizija.
Prema prvim informacijama, do napada je došlo nakon što su azijski stršljenovi, poznati po agresivnom ponašanju, uznemirili pčele.
Sva povređena lica prevezena su u bolnicu u Orijaku, a među povređenima je i 78-godišnji muškarac koji je, prema rečima gradonačelnika, izboden 25 puta.
Pored građana, nekoliko vatrogasaca takođe je zadobilo ubode, ali njihove povrede nisu teže prirode. Gradonačelnik Orijaka, Pjer Matonije, izjavio je za televiziju Frans 3 da se najverovatnije radi o "odbrambenoj reakciji rojeva na prisustvo stršljena", ističući da ta teorija "deluje uverljivo".
Na lice mesta brzo su stigle ekipe hitne pomoći i vatrogasci, a policija je obezbedila područje i postavila sigurnosni kordon.
Stanje je do podneva stavljeno pod kontrolu, a vlasnik košnica, lokalni pčelar, uspeo je da interveniše, a kako je naveo, ovakvo ponašanje svojih pčela nikada ranije nije zabeležio.
Nadležne službe nastavljaju praćenje situacije, a uzroci neuobičajene reakcije rojeva biće dodatno ispitani
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
"SAD JE TITO ODJEDNOM POBIO JADNE HRVATE..." Vedrana o bivšoj državi: "Sve sam više Jugoslovenka kako vreme odmiče!"
VEDRANA ne bira reči kada govori o vremenu Jugoslavije...
24. 12. 2025. u 09:52
Komentari (0)