"OVDE ZA VAS NEMA BUDUĆNOSTI": Nasilje jevrejskih doseljenika prema hrišćanima osudili svi poglavari crkava u Jerusalimu
NAJVIŠI hrišćanski poglavari u Svetoj zemlji izjavili su danas da izraelske vlasti "olakšavaju i omogućavaju" prisustvo izraelskih doseljenika koji su poslednjih nedelja pojačali napade na jedino preostalo potpuno hrišćansko palestinsko selo na okupiranoj Zapadnoj obali.

Foto: Profimedia
Govoreći u selu Tajbeh, tokom retke posete u znak solidarnosti, poglavar Jerusalimske pravoslavne crkve Teofil 3 i latinski patrijarh Jerusalima Pjerbatista Picabala osudili su incident koji se dogodio prošle nedelje, kada su doseljenici podmetnuli požare u blizini crkve te zajednice, prenosi AP.
Oni su istakli da izraelske vlasti nisu reagovale na hitne pozive za pomoć koje je uputila palestinska zajednica.
U posebnom saopštenju, patrijarsi i poglavari crkava u Jerusalimu zatražili su istragu o tom incidentu i pozvali izraelske vlasti da privedu doseljenike pravdi, "jer upravo one olakšavaju i omogućavaju njihovo prisustvo u okolini Tajbeha"
Crkveni poglavari su, takođe, tvrdili da su doseljenici doveli svoju stoku na palestinsku zemlju radi ispaše, da su prošlog meseca zapalili nekoliko kuća i postavili znak na kojem je pisalo: "Ovde za vas nema budućnosti".
Izraelska vojska nije za sada odgovorila na ove optužbe.
Ona je ranije saopštila da preduzima mere protiv nasilnih doseljenika pri čemu mnogi nasilni incidenti uključuju bacanje kamenica i međusobne sukobe izraelskih doseljenika i Palestinaca.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - Potraga za delovima tela kod Lazarevca
Preporučujemo

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)