ŽENA POGINULA U STRAVIČNOM NEVREMENU: Vetar obarao stabla - užas u Rumuniji (FOTO/VIDEO)
CRVENI alarm za nevreme, izdat u četvrtak uveče za grad Bukurešt, kao i za okruge Đurđu i Ilfov.

Foto: Printskrin /Meteoplus
Desetine stabala su oborene u jakoj oluji koja je pogodila Rumuniju, a neposredno pre oluje, vlasti su izdale poruku pozivajući građane da izbegavaju putovanja.
Žena iz Otopenija preminula je u četvrtak, 17. jula 2025. godine, nakon što su fragmenti sa krova obližnje stambene zgrade pali na njenu kuću.
- Nažalost, žrtva je proglašena preminulom. Mobilna jedinica intenzivne nege (1 UTIM) intervenisala je na licu mesta - saopštilo je Odeljenje za vanredne situacije u objavi na društvenoj mreži Fejsbuk.
Šef Odeljenja za vanredne situacije, Raed Arafat, potvrdio je za Antenu 3 CNN da je žena poginula od komada krova koji ju je pogodio u njenoj kući. Još dve osobe iz Sektora 1 glavnog grada su povređene tokom oluje.
- Nažalost, imamo preminulu osobu koju je pogodio element odvojen od drugog bloka i koja je pogođena dok je bila u kući. Bila je na poslednjem spratu, u većem području, i element je ušao, udario ju je i 49-godišnja osoba je preminula. Imamo još dve osobe povređene od grana, nijedna od njih nije u teškom stanju - objasnio je on.
U Ilfovu i Đurđu, problemi su zabeleženi na sedam lokacija, gde interventni timovi rade na uklanjanju krovnih elemenata sa tri zgrade i čišćenju 15 stabala koja su pala na put. Istovremeno, oštećena su dva automobila.
Kako javljaju tamošnji mediji saobraćaj na autoputu A1 Bukurešt-Pitešti je ozbiljno pogođen jakom olujom koja je zahvatila nekoliko deonica puta.
Vlasti su saopštile da je saobraćaj potpuno blokiran na strani koja vodi ka Bukureštu, u oblasti Bolintin Deal, a saobraćaj je otežan i na ostalim deonicama.
(Liber Tatea)
Preporučujemo

STIGLA JE PROMENA, EVO DOKLE ĆE DA TRAJE: Vremenska prognoza za četvrtak, 17. jul
17. 07. 2025. u 01:00

SUNCE, OLUJE I KIŠA, A ONDA STIŽE PREOKRET: Vremenska prognoza za sredu, 16. jul
16. 07. 2025. u 01:00

PITANjE JE DANA KADA ĆE OTVORENO DA UBIJAJU NA ULICI Vučić: Zemlja nam je u velikoj opasnosti, banda vlada ulicama! Pobedićemo ovo zlo zajedno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se naciji iz Palate Srbija posle četiri dana uzastopnog blokaderskog divljanja i napada na objekte, policiju i građane. Poručio je da je pitanje dana kada će blokaderi da otvoreno ubijaju na ulici, jer im je samo to preostalo. Rekao je da će se u narednim danima činiti da se država povukla, a onda će pokazati svu svoju odlučnost i iskoristiti sva sredstva na raspolaganju da se vrati poredak i mir u zemlju. Sa narodom i građanima zajedno, pobedićemo ovo zlo, poručio je Vučić.
17. 08. 2025. u 12:14 >> 12:44

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

"PROMENIO JE LIČNI OPIS": Željkov sin tvrdio da mu je otac živ
MNOGE je iznenadila izjava najstarijef sina Željka Ražnatovića Arkana, Mihajla da je njegov otac živ.
17. 08. 2025. u 16:16
Komentari (0)