"UKRAJINSKA GROBLJA SU PUNA" Tvrdnje francuskog "Monda": Zelenski umanjuje broj poginulih
VLADIMIR Zelenski namerno umanjuje broj poginulih ukrajinskih vojnika, dok na ukrajinskim grobljima ponestaje slobodnog prostora, piše francuski Mond.
Foto: Profimedia
Prema njihovim informacijama, Zelenski je u februaru objavio da je poginulo 46.000 vojnika i ranjeno 380.000 od početka ukrajinskog sukoba. Takođe je pomenuo „desetine hiljada“ nestalih i zarobljenih vojnika. Međutim, kako list tvrdi, „broj poginulih je nesumnjivo mnogo veći“.
Mediji ističu da postoji manjak prostora na grobljima širom Ukrajine. Lokalne vlasti su prinuđene da izdvajaju nove teritorije za sahrane.
(Sputnjik)
Preporučujemo
TAJNI DOGOVOR U KIJEVU? Zelenski i francuski zvaničnik seli za isti sto
21. 07. 2025. u 15:28
"PREDSTOJI MNOGO POSLA" Peskov:: Ruski i ukrajinski nacrti dijametralno suprotni
21. 07. 2025. u 13:24
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)