TRAMP: Hamas nije želeo sporazum o prekidu vatre
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da je Hamas taj koji nije želeo da se postigne sporazum o prekid u vatre u Pojasu Gaze i oslobađanju talaca koje grupa drži, javlja Rojters.

Foto: Profimedia
Prethodno je Trampov specijalni izasalnik za Bliski istok Stiv Vitkof rekao da najnoviji odgovor Hamasa na pregovore pokazuje "nedostatak želje" za postizanjem primirja i povukao je američku delegaciju sa pregovora.
Sa druge strane, Hamasov zvaničnik Basem Naim potvrdio je da grupa očekuje da će se pregovori o prekidu vatre sa Izraelom nastaviti naredne nedelje.
Naim je naveo da mu je rečeno da će izraelska delegacija otputovati na konsultacije početkom sledeće nedelje.
Očekuje se da će sporazum o kome se raspravlja uključivati početni 60-dnevni prekid vatre tokom kojeg bi Hamas oslobodio deset živih talaca i predao ostatke 18 ubijenih talaca u fazama u zamenu za Palestince koje je Izrael zatvorio, kada bi se povećala i humanitrna pomoć za Gazu.
(Tanjug)
Preporučujemo

OPERACIJA U SKLADU SA TRAMPOVOM ODLUKOM: Vojska SAD deluje na granici sa Meksikom - učestvuje 7.600 vojnika (VIDEO)
25. 07. 2025. u 14:01 >> 14:48

TRAMP POTPISAO NOVU NAREDBU: Uticaće na živote stotina hiljada građana u SAD
25. 07. 2025. u 10:21

EU I SAD BLIZU TRGOVINSKOG SPORAZUMA: Carine od 15 odsto na uvoz iz bloka?
25. 07. 2025. u 00:22

HRVAT, SLOVENAC I ITALIJAN TUKLI SRPSKE POLICAJCE: Evo ko su strani državljani uhapšeni u nasilnim blokaderskim protestima
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da je tokom sinoćnjih protesta povređeno 75 policajaca, a privedeno 114 lica od kojih 3 strana državljanina.
15. 08. 2025. u 12:21

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

SRBIN ČUVAO KLINTONA: Bivši predsednik ostao zatečen - posle svađe saznao Ajkulino poreklo: "Osećao sam da mi ne može ništa" (FOTO)
ČOVEK koji je čuvao Madonu, princa Harija, Bijonse i Naomi Kembel potiče iz stare beogradske porodice.
14. 08. 2025. u 07:43
Komentari (0)