ĐORĐA MELONI VEČERAS STIŽE U BEOGRAD: Italijanski mediji otkrili šta će biti tema razgovara sa Vučićem
PREMIJERKA Italije, Đorđa Meloni, večeras će biti gost na večeri kod Aleksandra Vučića, predsednika Srbije, piše italijanski sajt "Il Đornale".
Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
Meloni na večeru stiže nakon što je danas helikopterom stigla u Ankonu na 68. rođendan Antoniju Tajani, ministru spoljnih poslova Italije i uručila mu poklon: tortu i kolače koje joj je pre nekoliko dana poklonio Kais Said, predsednik Tunisa.
"Il Đornale" javlja da Đorđa Meloni na sastanku sa Tajanijem praktično otvara predizbornu kampanju za regionalne izbore u Italiji koja će trajati naredna četiri meseca. Đorđa Meloni je u sklopu svečanosti presekla i vrpcu na početku radova na izgradnji autoputa "Pedemontana Sud", a na kraju se i začula pesma "Happy birthday to you" za Tajanija.
Kako piše italijanski sajt, Meloni će danas razgovarati sa Vučićem u Beogradu, a na stolu će biti proces pristupanja Srbije EU i NATO-u. "Il Đornale" navodi da je to front na kojem se premijerka Italije već duže vreme angažuje uverena da je to "najbolji diplomatski odgovor na ekspanzionističke težnje Vladimira Putina".
(Blic)
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Broj poginulih u američko-izraelskim napadima na Iran povećao se na 1.937
26. 03. 2026. u 06:58 >> 13:36
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MOSKVA OTKRILA UKRAJINSKU ZAMKU: Kijev podlim potezom hteo da onesposobi ruske vojnike - FSB zaplenio pošiljku iz Poljske
UKRAJINSKE specijalne službe su isporučile uloške za cipele sa ugrađenim eksplozivnim napravama jedinicama Oružanih snaga Ruske Federacije, saznao je „Militarny“ od izvora u jednoj od specijalnih službi. Prema rečima izvora, operativci su uspeli da izgrade mrežu za isporuku uz pomoć ruskih dobrovoljaca, a prve isporuke su se dogodile početkom marta. Broj predmeta se navodno meri desetinama hiljada.
26. 03. 2026. u 12:34
Komentari (0)