ZAHAROVA O DETALJU IZ BELE KUĆE: To je bila snažna šamarčina koja je trebala da otrezni Zelenskog
KARTA Ukrajine u Beloj kući bila je snažna šamarčina koja je trebala da otrezni Vladimira Zelenskog, izjavila je zvanična predsednica Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Foto: Profimedia
- Ta slika bila je tako snažna šamarčina koja je trebalo da ih otrezni - sve one koji su nekoliko godina, odvojeni od istorije, odvojeni od geografije, odvojeni od stvarnosti, ponavljali priče o bojnom polju gde se sve mora rešiti, a da nisu razumeli o čemu govore. Ta šamarčina je valjda trebalo nekim magičnim načinom da otvori oči Zelenskom. Mislim da će biti veoma teško da ga otrezne - rekla je ona u programu radio Sputnjika.
Prema rečima Zaharove, predstavljena karta je jasno pokazivala Zelenskom, onima koje on pokriva i onima koji se kriju iza njega, „koliko su izgubili u svakom smislu“.
U ponedeljak, predsednik SAD Donald Tramp je ugostio Zelenskog i lidere EU u Beloj kući. Britanska televizija je izvestila da je tokom zatvorenog sastanka u Ovalnom kabinetu bila izložena mapa Ukrajine.
Mapa je navodno bila obojena ružičastom bojom sa istoka, što ilustruje teritoriju koju kontroliše Rusija. Kasnije je zamenik šefa kabineta Bele kuće Den Skavino objavio novu fotografiju iz Ovalnog kabineta, na kojoj se nalazi mapa Ukrajine.
Zelenski je zahvalio Trampu na mapi, dodajući da će je vratiti u Ukrajinu.
Preporučujemo
BITKA NA PRILAZIMA SLAVJANSKU: Loš znak za Ukrajince – Zelenski došao u obilazak!
06. 03. 2026. u 22:20
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)