PONOVO SE OGLASIO TRAMP: Sudbina pregovora o Ukrajini biće jasna u naredne dve nedelje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp je izjavio da će sudbina pregovora o Ukrajini biti jasna u naredne dve nedelje.
Foto Tanjug/AP/Alex Brandon
On je rekao i da će odlučiti o daljim potezima kada vidi da li je moguće rešiti ukrajinsku krizu.
Američki predsednik je naglasio da će u roku od dve nedelje doneti veoma važnu odluku u vezi sa Ukrajinom u zavisnosti od daljih koraka Moskve i Kijeva.
Kako je dodao, ili će uvesti sankcije i carine ili neće preduzeti nikakve korake u vezi sa Ukrajinom i Rusijom za dve nedelje.
"Za dve nedelje ću odlučiti ko je odgovoran za zastoj mirovnih pregovora o Ukrajini", rekao je on.
Takođe je naveo da je želeo da lično učestvuje potencijalnom sastanku predsednika Rusije Vladimira Putina i Vladimira Zelensog ali da mnogi smatraju da on neće dovesti ni do kakvih rezultata.
U obraćanju iz Bele kuće on je najavio da će žreb za Svetsko prvenstvo u fudbalu 2026. godine biti održan 5. decembra u Centru za scenske umetnosti "Kenedi" u Vašingtonu, dodajući da bi mogao da pozove na prvenstvo i ruskog predsednika Vladimira Putina, u zavisnosti od toga kako se bude razvijala situacija.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
"STAZE KOSMETA": Đakovica - Epizoda 1
Preporučujemo
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)