"BIRAM POBEDU NAD NEPRIJATELJIMA": Netanjahu poručio da uvek daje prednost pobedi u ratu u odnosu na dobre odnose sa javnošću
IZRAELSKI premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da je svestan cene koju Izrael plaća na diplomatskom nivou i u globalnoj javnoj sferi zbog rata u Pojasu Gaze.
tanjug
On je rekao da je najbolji način za rešavanje tog pitanja ''uspostavljanje novih mehanizama", a Tajms of Izrael navodi da njegov kabinet razmatra predlog za osnivanje novog tela za javnu diplomatiju u okviru izraelskog Ministarstva spoljnih poslova.
- Ako moram da biram između pobede nad našim neprijateljima i loše propagande protiv nas, biram pobedu nad našim neprijateljima, a ne suprotno. Ne želim članke koji govore da su nas porazili naši neprijatelji, ali da smo dobili dobre čitulje u svetskoj štampi. Biram pobedu - rekao je izraelski premijer, protiv kojeg se mesecima održavaju demonstracije širom zemlje.
Govoreći o ofanzivi na Gazu, Netanjahu je rekao da je 100.000 ljudi napustilo taj grad, ponovo optuživši Hamas da koristi civile kao ljudske štitove kako bi ih sprečio da se evakuišu.
- Hamas je pucao ženama i deci u noge kako bi pokušao da spreči njihov odlazak.
Želimo da se fokusiramo na teroriste i da dozvolimo civilnom stanovništvu da izađe - rekao je Netanjahu.
Ujedinjene nacije procenjuju da je u gradu Gazi ostalo oko milion ljudi, od kojih je polovina deca, a da se svi suočavaju sa prisilnim raseljavanjem.
(Tanjug)
BONUS VIDEO-
Preporučujemo
NETANJAHU NE ODUSTAJE OD CILjA: Odluka o preuzimanju grada Gaze je nedvosmislena
26. 08. 2025. u 07:51
"IZVEŠTAJ O GLADI JE POTPUNA LAŽ": Netanjahu odbacio procenu Globalnog monitora za glad
22. 08. 2025. u 17:51
ZELENSKI SA PRVE LINIJE FRONTA POSLAO PORUKU OČAJA: Rusa je sve više i više! Situacija teška i komplikovana
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski je izjavio da je situacija na frontu teška i komplikovana i da se povećava broj ruskih snaga.
20. 12. 2025. u 07:09
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)