NOVI NAPAD DRONOM NA RUSKU AMBASADU U ŠVEDSKOJ: Bačena kesa sa bojom
RUSKA ambasada u Švedskoj ponovo je bila izložena napadu dronom, iz kojeg je na nju bačena plastična kesa sa farbom, saopštilo je danas diplomatsko predstavništvo.
Foto: EPA
RUSKA ambasada u Švedskoj ponovo je bila izložena napadu dronom, iz kojeg je na nju bačena plastična kesa sa farbom, saopštilo je danas diplomatsko predstavništvo.
- U rano jutro 7. septembra, ruska ambasada u Švedskoj je ponovo bila izložena napadu dronom, iz kojeg je plastična kesa sa bojom ispuštena na teritoriju diplomatskog predstavništva. Prethodni napad dronom na ambasadu dogodio se 25. maja. Zatim je 17. juna, 5. jula i 21. avgusta rusko trgovinsko predstavništvo u Stokholmu bilo izloženo takvim napadima - navodi se u saopštenju diplomatskog predstavništva na Telegram kanalu, koje prenosi agencija RIA novosti.
U saopštenju se navodi da napadi dronovima na rusku ambasadu i trgovinsku misiju u glavnom gradu Švedske traju već više od godinu dana, te da su postali praktično sistematska pojava.
(Tanjug)
Preporučujemo
NEMAČKA VOJSKA UŠLA U LITVANIJU: Stiglo više od 1000 vojnih vozila (VIDEO)
07. 09. 2025. u 16:10
KADIROV NAJOŠTRIJE ZAPRETIO: Mir moguć kada Ukrajina postane region Rusije
07. 09. 2025. u 11:15
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)