"IZBORI U MOLDAVIJI PREVARANTSKI" Lavrov: Čudim se kako je uopšte moguće tako otvoreno manipulisati glasovima birača

IZBORI u Moldaviji bili su lažirani, sa očiglednom manipulacijom glasovima, izjavio je Lavrov, komentarišući parlamentarne izbore koji su održani u nedelju.

ИЗБОРИ У МОЛДАВИЈИ ПРЕВАРАНТСКИ Лавров: Чудим се како је уопште могуће тако отворено манипулисати гласовима бирача

Foto: Tanjug/AP

- Izbori su prevarantski. Čak se čudim kako je uopšte moguće tako otvoreno manipulisati glasovima birača... Čak i uz sve te manipulacije, patriotska organizacija je unutar Moldavije osvojila je više nego stranka (predsednice) Maje Sandu - rekao je Lavrov novinarima.

Napomenuo je da je korišćenje resursa u glasanju u inostranstvu pomoglo stranci Maje Sandu da postigne željeni rezultat.

- Uprkos svim mahinacijama, rezultat mnogo govori, čak i sa takvim prevarantskim metodama kod njih nije ispalo baš dobro - istakao je ruski ministar.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TOS PROMOVIŠE LETOVANJE U SRBIJI: Kada detaljno upoznate naše prelepe planine, nema šanse da im odolite