AL SISI: Cilj sprovođenja Trampovog plana je povratak ka rešenju o dve države
EGIPATSKI predsednik Abdel Fatah al Sisi razgovarao je danas sa sa predsednikom Tunisa Kaisom Sajedom o situaciji u Pojasu Gaze i mirovnim naporima za okončanje sukoba.
Foto: Tanjug
-Egipat ulaže napore da se postigne prekid vatre, započne sprovođenje plana američkog predsednika Donalda Trampa za okončanje rata i iskoristi međunarodni zamah koji podržava priznavanje Države Palestine, istakao je Al Sisi, navodi se u saopštenju njegovog kabineta, prenosi list Ahram.
On je naveo da je primarni cilj brz povratak mirnom političkom procesu koji vodi ka rešenju o dve države, u skladu sa rezolucijama o međunarodnom legitimitetu.
Predsednik Tunisa izrazio je zahvalnost za napore Egipta da "zaustavi rat, isporuči humanitarnu pomoć i odbaci raseljavanje stanovnika Gaze".
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Preporučujemo
BELA KUĆA: Tramp želi da sve strane brzo postignu dogovor o oslobađanju talaca u Gazi
06. 10. 2025. u 21:11
TRAMPOVA POBEDA Hamas pristao: Oslobodiće sve taoce i da predati upravu nad Gazom
03. 10. 2025. u 21:58
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)