BEZ BURKI U ITALIJI? Predložen zakon o zabrani nošenja nikaba na javnim mestima
08. 10. 2025. u 16:22
PREDLOG zakona koji je predstavila konzervativna stranka "Braća Italije" premijerke Đorđe Meloni, predviđa uvođenje zabrane nošenja burke ili nikaba na javnim mestima i prisilnih brakova među muslimanima.
Povezane vesti
KAZNE ZA BURKE I PRINUDNA VENČANJA: U Italiji predložen zakon koji se odnosi na islamsku zajednicu
PARTIJA premijerke Đorđe Meloni Italijanska braća podnela je zahtev Poslaničkoj Skupštini da se ozakone mere zabrane nošenja burki koje pokrivaju celo lice, na javnim mestima, u kancelarijama, školama i na univerzitetima. Zakon se odnosi i na regulisanje finansiranja džamija i uvođenje strožijih kazni za sklapanje kombinovanih brakova, posebno maloletnika, ukoliko su oni rezultat prinude ili prevade.
11. 10. 2025. u 22:25
Najnovije iz rubrike
"TOTAL" SAUČESNIK U RATNOM ZLOČINU? Nemačka nevladina organizacija tužila francuskog energetskog giganta zbog dešavanja u Mozambiku
Francuski energetski gigant "Total Enerži" optužen je za saučesništvo u ratnim zločinima.
19. 11. 2025. u 13:55
VEROVALA DA JE ŠTITI, ON JE BRUTALNO UBIO: Kako je stradala "gvozdena dama Indije" - Indira Gandi?
UBISTVO harizmatične liderke, koja je bila poznata i kao "gvozdene dama Indije", promenilo je tok indijske politike i ostavilo trajni pečat na kolektivnu svest indijskog naroda.
19. 11. 2025. u 13:06
MOLILA LJUDE DA ZOVU POLICIJU: Aldina bežala kroz grad od pomahnitalog ubice sa pištoljem, on je sustigao i ubio
U KANTONALNOM sudu u Mostaru pred sudijom za prethodni postupak, Elisom Sultanićem, jutros je održano ročište po predlogu Tužilaštva Hercegovačko-neretvanskog kantona za određivanje pritvora prema Anisu Kalajdžiću (33) iz Mostara zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično delo "Teško ubistvo ženske osobe", kao i "Neovlašćeno nabavljanje, držanje ili prodaja oružja ili bitnih delova za oružje."
19. 11. 2025. u 12:40
KAKO JE DOŠLO DO PADA BROJNIH SAJTOVA ŠIROM SVETA: Otkriven uzrok koji je zahvatio i portale u Srbiji
Problemi u funkcionisanju brojnih sajtova, uključujući platformu Iks, Spotifaj, Čet dži-pi-ti i Klaud, polako se rešavaju i situacija se normalizuje.
19. 11. 2025. u 11:22
OPSADNO STANJE U KALESIJI: Lopovi nakon pljačke zlatare pucali na policiju - jedan pljačkaš pronađen mrtav (VIDEO)
U PUCNjAVI koja se rano jutros dogodila u Kalesiji, ranjen je jedan od pljačkaša zlatare, koji je kasnije pronađen mrtav, piše portal sarajevskog Avaza.
19. 11. 2025. u 11:15
Komentari (0)