BUKTI RAT: Pakistanske snage izvele vazdušni napad na vojne položaje talibana u Avganistanu
PAKISTANSKE snage izvele su vazdušni napad na vojne položaje talibana u avganistanskoj provinciji Kandahar, javljaju danas pakistanski mediji.
Foto Tanjug/AP/Saifullah Zahir
"Korasan dajari" izveštava, pozivajući se na bezbednosne izvore, da je Pakistan izveo vazdušni napad na vojnu bazu Ismat, koja pripada talibanskoj vojsci, u provinciji Kandahar, prenosi Mehr.
Napad je usledio ubrzo nakon što je portparol talibana Zabihulah Mudžahid izjavio da je više od 50 pakistanskih vojnika poginulo tokom noćnih sukoba između talibanskih i pakistanskih snaga.
Foto Tanjug/AP/Saifullah Zahir
Pakistanski izvori su odbacili tu tvrdnju, navodeći da će Islamabad uskoro objaviti čvrste i nepobitne dokaze o velikom broju avganistanskih žrtava i zauzimanju talibanskih pograničnih punktova.
Pakistanska vojska je, takođe, saopštila da je zauzela 19 pograničnih punktova talibana, nanela teške gubitke talibanskim borcima i ubila desetine pripadnika militantne grupe Terik-i-Taliban Pakistan.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Preporučujemo
PRVI SNIMCI SA GRANICE AVGANISTANA I PAKISTANA: Ima mrtvih (FOTO/VIDEO)
10. 10. 2025. u 15:40
"POSLEDICE ĆE SNOSITI PAKISTANSKA VOJSKA": Avganistan odgovorio Islamabadu (VIDEO)
10. 10. 2025. u 15:23
DRAMATIČNA PORUKA AMERIKE EVROPSKIM DIPLOMATAMA: Rusko oružje zadaće konačan udarac Ukrajini
NAJVIŠI američki pregovarač za Ukrajinu upozorio je evropske diplomate da Rusija trenutno proizvodi rakete brže nego što ih koristi, stvarajući rastuće zalihe dalekometnog naoružanja koje bi, kako je rekao, mogle „zadavati konačni udarac“ Ukrajini.
27. 11. 2025. u 12:10
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
OLIVERA SMENjENA: Novi urednik na RTS - muž poznate pevačice, dugo je na javnom servisu
NA TOJ poziciji u RTS-u je godinama unazad bila Olivera Kovačević.
26. 11. 2025. u 12:55
Komentari (0)