SAVETNIK ALI HAMNEIJA: Nema nijedne "strane na svetu" koja Iran uzima za ozbiljno po pitanju naoružanja
12. 10. 2025. u 19:11
SAVETNIK iranskog vrhovnog vođe Alija Hamneija za odbranu i bivši sekretar iranskog Saveta za nacionalnu bezbednost Ali Šamkani izjavio je danas da nema nijedne "strane na svetu" koja Iran uzima za ozbiljno po pitanju naoružanja.
Povezane vesti
ČIME SU SVE IRANCI MOGLI DA OBORE F-15: Ovo je spisak PVO sitema i njihova ulog u odbrani neba (VIDEO)
IAKO Iran nije zvanično otkrio koji je tačno PVO sistem upotrebljen za obaranje F-15, najrealniji kandidati su kompleksi srednjeg dometa kao što su 3rd Khordad i Khordad-15, jer su upravo oni namenjeni presretanju taktičkih borbenih aviona u udarnom profilu.
04. 04. 2026. u 17:20
OVO JE PVO SISTEM KOJI JE POGODIO „NEVIDLJIVOG“ F-35: Iran je koristio novi sistem raketa sa toplotnim navođenjem „Madžid“
NAKON potvrde da je Iranski korpus islamske revolucionarne garde izveo uspešan napad na lovac pete generacije F-35 američkih oružanih snaga koji je leteo iznad centralnog Irana, više izvora je izvestilo da je odgovoran sistem protivvazdušne odbrane kratkog dometa „Madžid“, poznat i kao AD-08.
20. 03. 2026. u 19:54
MOŽE LI IRAN DA PROBIJE AMERIČO-IZRAELSKI ŠTIT? Supersalva ili iscrpljivanje: Koliko bi Teheranu trebalo i kakvih raketa za uspeh (VIDEO)
VOJNI sukob između Irana, s jedne strane, i Sjedinjenih Država i Izraela, s druge, više se ne razmatra kao teorijska vežba.
27. 02. 2026. u 17:33
Najnovije iz rubrike
"Cene energenata pašće kao kamen čim se završi rat u Iranu": Nafta skočila na maksimum zbog krize oko Ormuskog moreuza
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država, Donald Tramp, izjavio je danas u razgovoru sa novinarima da će cene energenata "pasti kao kamen" čim se završi rat u Iranu.
30. 04. 2026. u 23:45
uživoSukob na Bliskom istoku: Vazdušna uzbuna u delovima Teherana; Hegset: Ne treba nam odobrenje Kongresa za rat sa Iranom
NASTAVAK sukoba na Bliskom istoku. SAD sve više prete Iranu.
30. 04. 2026. u 09:01 >> 23:35
Suverenisti optužuju makrona da širi uticaje pred izbore: Dosadašnji šef kabineta u Jelisejskoj palati budući guverener Banke Francuske?
PREDSEDNIK Francuske Emanuel Makron zamenio je svog šefa kabineta, dok ga suverenisti istovremeno optužuju da je to učinio da bi otvorio put za širenje uticaja preko svojih saradnika pred predstojeće predsedničke izbore.
30. 04. 2026. u 23:20
Tramp kritikovao članice NATO-a: Napravili su haos u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izjavio je da su evropske zemlje članice NATO-a napravile nered u Ukrajini.
30. 04. 2026. u 23:00
Medvedev upozorava: U budućnosti će se nastaviti tehnološka trka,industrija dronova promeniće se do neprepoznatljivosti
NAREDNIH decenija ne samo što će se nastaviti trka u naoružanju, već i u tehnologiji, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev tokom posete Školskom centru Lenjingradskog vojnog okruga.
30. 04. 2026. u 22:45
Komentari (0)