MAĐARSKA POZVALA AUSTRIJSKOG AMBASADORA NA RAZGOVOR: "Skandalozno i nečuveno"
MINISTAR spoljnih poslova Mađarske Peter Sijarto, izjavio je danas da je Mađarska pozvala da razgovor u Ministarstvo austrijskog ambasadora zbog sprečavanja ulaska u Austriju posebnog voza koji je prevozio navijače fudbalskog kluba Ferencvaroš.
Foto: Profimedia
On je na Fejsbuku napisao da je potez kojim se zabranjuje ulazak navijača u Austirju da bi prisustvovali fudbalskoj utakmici Ferencvaroš-FK Salcburg skandalozan i nečuven, prenosi MTI.
Sijarto je instakao da su se austrijska železnička kompanija OEBB i policija međusobno optuživali, ostavljajući "sve na cedilu", dok su mađarski konzuli bili na licu mesta i pokušali da intervenišu kod Austrijanaca.
Preporučujemo
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSIJA SE HITNO OGLASILA O SRBIJI: Peskov komentarisao odnos Moskve i Beograda
RUSIJA i Srbija imaju partnerstvo koje omogućava Moskvi i Beogradu da razgovaraju o najhitnijim pitanjima, ali Srbija bira svoj put razvoja, izjavio je Dmitrij Peskov, portparol ruskog lidera.
05. 06. 2026. u 11:49
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)