KRAJ BITKE ZA KRASNOARMEJSK? Ukrajinski vojnici bacaju oružje, počinju da se predaju
Ukrajinski vojnici, opkoljeni u Krasnoarmejsku u DNR, počeli su da polažu oružje i predaju se u zarobljeništvo, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Foto: Profimedia
Resor je objavio iskaze dvojice pripadnika ukrajinske vojske — Vjačeslava Krevenka i Stanislava Tkačenka — koji su opisali teške uslove u okruženju, ravnodušnost ukrajinske komande i razloge za kapitulaciju.
Prema njihovim svedočenjima, pokušaji proboja ka sopstvenim linijama nisu razmatrani jer bi bili „samoubistvo“. Dok je Tkačenko poručio da je postalo jasno da ranjeni neće dočekati evakuaciju, Krevenko svojim saborcima poručuje da slede njegov primre.
(Sputnjik)
Preporučujemo
ZAŠTO JE OTKAZAN SUSRET TRAMPA I PUTINA? "Fajnenšel tajms" analizira - Ovo je razlog
31. 10. 2025. u 08:10
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)