NEMAČKI MEDIJI JAVLJAJU Sprema se katastrofa: 10.000 ukrajinskih vojnika opkoljeno dok Rusi napreduju ka gradovima Pokrovsk i Kupjansk
UKRAJINSKI komandanti su izrazili zabrinutost da bi snage zemlje mogle biti pomerene iz gradova Kupjansk i Krasnoarmejsk, koji su oba opkoljena od strane ruskih snaga, prema izveštajima nemačkog medija Bild.
Foto MoD Rusije/Tanjug/AP
Smeštena u Harkovskoj oblasti Ukrajine, odnosno u spornoj Donjeckoj oblasti, oba grada su bila u centru nedavnih neprijateljstava dok su jedinice ruske vojske nastavile da napreduju. Ruski predsednik Vladimir Putin je krajem oktobra objavio opkoljavanje dva grada, i dok su izvori ukrajinske vlade to demantovali, izveštaj Bilda tvrdi da „interne analize govore drugačiju priču“, što se snažno poklapa sa izveštajima iz Moskve.
Izveštaj Bilda tvrdi da se ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski lično suočava sa kritikama zbog toga što nije obezbedio povlačenje osoblja sa prednjih položaja koji su „trebali davno biti evakuisani“, što je bio značajan faktor koji je doprineo masovnom opkoljavanju procenjenih 10.000 ljudi. Ukrajinski diplomata u razgovoru za nemački medij povukao je paralele sa bitkom kod Bahmuta iz 2023. godine, napominjući:
Ilustracija telegram rybar
„Obrazac je sličan. Herojski se branimo, tvrdimo da je Rusija u gorem položaju nego što kaže, a onda se povlačimo.“
Jedan viši oficir obavestio je medij da je situacija u Kupjansku i Krasnoarmejsku postala „izuzetno teška“, dok je vojnik stacioniran u blizini Krasnoarmejska izvestio: „Situacija je izuzetno loša. Izgubili smo 80 procenata grada, još uvek se borimo za 20 procenata, ali i tamo gubimo.“
Iako ostaju značajne neizvesnosti u vezi sa stvarnošću situacije na terenu, ruski napredak je dobio značajan zamah od uspešnog odbijanja ukrajinskog napada na Kursk u aprilu, što je omogućilo da se više jedinica preraspodeli za podršku napredovanju na frontu.
militarywatchmagazine.com
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
PADA ISTOK KUPJANSKA: VSU u gadnim problemima Kupjanska, Rusi čiste šta je ostalo
06. 11. 2025. u 19:00
OBE LOŠE: Pred kijevskim režimom su samo dve opcije u bici za Krasnoarmejsk
06. 11. 2025. u 17:00
NEMAČKI MEDIJI: Uskoro će biti prekasno za organizovano povlačenje iz Pokrovska
07. 11. 2025. u 18:05
JEDNA GREŠKA IH KOŠTALA ŽIVOTA: Otkriven uzrok nesreće u kojoj su stradali Ana Radović i njen prijatelj (FOTO)
AUTOMOBIL sa telima Ane Radović (20) i Aleksandara Masalušić (37) pronađen je juče na magistralnom putu Požega-Čačak, a prve informacije iz istrage ukazuju da je uzrok teške nesreće prebrza vožnja, odnosno neprilagođena brzina uslovima na putu.
27. 11. 2025. u 18:47
U HITNOJ POMOĆI SE JAVILI NA POZIV SA ANINOG TELEFONA: "Novosti" otkrivaju šta se dešavalo nakon strašne nesreće kod Čačka
ANA Radović (20) iz Čajetine i njen prijatelj Aleksandar Masalušić (37) poginuli su u teškoj saobraćajnoj nesreći u Ovčarsko-kablarskoj klisuri, kada su se survali sa puta Čačak-Požega, a nakon nesreće sa Aninog telefona "ajfon" upućen je poziv hitnoj pomoći, saznaju "Novosti".
27. 11. 2025. u 14:19
OLIVERA SMENjENA: Novi urednik na RTS - muž poznate pevačice, dugo je na javnom servisu
NA TOJ poziciji u RTS-u je godinama unazad bila Olivera Kovačević.
26. 11. 2025. u 12:55
Komentari (0)