STIŽE NAJVAŽNIJI ZAKON U ISTORIJI IZRAELA: Kneset podržao uvođenje smrtne kazne za teroriste
IZRAELSKI parlament Kneset podržao je zakon o smrtnoj kazni za teroriste, koji je predložio lider desničarske stranke Jevrejska snaga Itamar Ben-Gvir.
Tanjug
U daljoj proceduri će zakon, koji je u Knesetu juče podržan u prvom čitanju, biti vraćen odborima na dalju raspravu, a biće potrebno da prođe drugo i treće čitanje na plenarnoj sednici da bi postao zakon, prenosi Džerusalem post.
U obrazloženju zakona se navodi da se, pošto zatvorska kazna ne služi kao dovoljno odvraćanje za teroriste, predlaže da smrt bude kazna za teroriste koji počine ubistvo, i da se očekuje da će ova kazna sprečiti dalje akte terorizma.
Prema predloženom zakonu, ko god ubije izraelskog civila iz rasizma ili neprijateljstva, "da bi naudio državi Izrael i obnovi jevrejskog naroda na njihovoj zemlji, neće biti osuđen ni na jednu drugu kaznu osim smrtne".
Ben-Gvir, koji je i ministar nacionalne bezbednosti, nazvao je predlog zakona "najvažnijim zakonom u istoriji države Izrael", kao i da "ko god se protivi ovom zakonu, aktivno radi protiv jevrejske države", dok je lider opozicione stranke Ješ atid, Jair Lapid rekao da neće glasati za predlog zakona koji predlaže Ben-Gvirova stranka.
Prošle nedelje, brigadni general Gal Hirš, koji je koordinator za taoce u kabinetu izraelskog premijera Benjamina Netanjahua, rekao je da je predlog zakona dobio podršku premijera.
(Tanjug)
Preporučujemo
IZRAEL ODOBRIO PREDLOG ZAKONA: Ukida se struja i voda objektima UN-a u Jerusalimu
09. 11. 2025. u 21:53
DIGNUTA U VAZDUH ČETIRI KLjUČNA TUNELA: Razaranje u toku - pronađeno mnogo oružja
09. 11. 2025. u 19:50
TRAMP ŠOKIRAN I OGORČEN ZBOG NAPADA NA PUTINOVU REZIDENCIJU: Detalji razgovora američkog i ruskog predsednika
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je šokiran i ogorčen pokušajem Kijeva da izvede napad na državnu rezidenciju predsednika Rusije Vladimira Putina, izjavio je pomoćnik predsednika Ruske Federacije Jurij Ušakov.
29. 12. 2025. u 17:38
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
ZELENSKI: Spreman sam na susret sa Putinom - postoji jedan uslov
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da je spreman da se sastane sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u bilo kom formatu, ali da je za to potrebno da se ''reči i dela'' ruskog lidera podudaraju.
29. 12. 2025. u 13:08
Komentari (0)