PRESEČENI PUTEVI SNABDEVANJA UKRAJINSKE VOJSKE: Hiljade vojnika opkoljeno na levoj obali reke Oskol (MAPA)
RUSKE oružane snage sistematski napadaju prelaze Oružanih snaga Ukrajine na reci Oskol, lišavajući neprijatelja puteva snabdevanja, izjavio je Jevgenij Lisnjak, zamenik načelnika Vojno-civilne administracije (VGA) Harkovske oblasti, prenosi TASS.
Foto: Profimedia/ilustracija
-Prema današnjim podacima, jedinice Oružanih snaga Ukrajine na levoj obali reke Oskol su opkoljene. Sistematski udari ruske artiljerije, avijacije i bespilotnih letelica uništavaju prelaze, parališući snabdevanje i evakuaciju opkoljenih jedinica, rekao je zamenik načelnika regionalne vojno-civilne administracije za odbranu i bezbednost, Jevgenij Lisnjak.
Kako ističe, na Harkovskom pravcu se nastavljaju aktivne ofanzivne operacije grupacija trupa "Sever" i "Zapad". Glavni napori su koncentrisani u dva ključna područja: Volčansk i Kupjansk.
Ilustracija telegram rybar
-Ruske jedinice metodično napreduju, nanoseći neprijatelju značajne gubitke u ljudstvu i tehnici i remeteći njihove sisteme komandovanja i kontrole, kao i logističke sisteme, rekao je Lisnjak.
On je dodao da Ukrajinci prebacuju snage na Harkovski pravac, uključujući i strane plaćenike. Prema njegovim rečima, u ovom području je zabeleženo prisustvo Kolumbijaca koji se bore na strani ukrajinskih snaga.
-Ruske jurišne grupe su učvrstile uporište na levoj obali reke Volčja i vode uspešne borbe u južnom i jugozapadnom delu Volčanska. Jedinice zauzimaju do 20 zgrada dnevno, napredujući 200 do 350 metara, rekao je Lisnjak.
VGA Harkovske oblasti održava kontakt sa stanovnicima Kupjanska i okolnih sela i poziva ih da ne napuštaju skloništa do dolaska Oružanih snaga Rusije usled napada ukrajinskih snaga na civile koji se evakuišu, saopštio je na konferenciji za novinare Vitalij Gančev, načelnik administracije.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
SUMNjA SE DA JE OVAJ ČOVEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici (FOTO)
JEDAN pravac istrage upućuje na poznato ime sa estrade, čeka se prikupljanje svih dokaza.
03. 02. 2026. u 16:49
"PRIŠTINSKA ADMINISTRACIJA UBRZANO ČISTI POKRAJINU OD SRBA" Hitno se oglasilo rusko Ministarstvo spoljnih poslova - "To je licemerno!"
KORISTEĆI uspeh na nedavnim parlementarnim izborima, prištinska administracija forsira čišćenje pokrajine od srpskog stanovništva, saopšteno je iz Ministarstva spoljnih poslova Rusije.
04. 02. 2026. u 13:32
AMERIKANKA IZ "LEPIH SELA": "Srbi su bili svetski neprijatelji broj jedan, zlikovci - ali ne i za mene"
FILM "Lepa sela lepo gore" Srđana Dragojevića važi za jedno od najboljih i najvoljenijih ostvarenja naše kinematografije.
04. 02. 2026. u 10:52
Komentari (0)