NAPAD NA ZELENSKOG? Policija upala u kuću šefa kabineta ukrajinskog predsednika
UKRAJINSKE vlasti za borbu protiv korupcije izvršile su jutros pretres u kući Andrija Jermaka, šefa kabineta ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, prenosi Ukrajinska pravda.
Foto Tanjug/AP/Efrem Lukatsky
Prema snimcima ukrajinskog sajta, oko 10 službenika Nacionalnog biroa za borbu protiv korupcije Ukrajine (NABU) i Specijalizovanog antikorupcijskog tužilaštva (SAPO) ušlo je u deo Kijeva gde se nalaze vladine zgrade.
Više detalja trenutno nije poznato.
Podsetimo, mediji su ranije pisali da je Jermak konsolidovao je neviđen nivo moći unutar ukrajinske vlade i ima uticaj u parlamentu, vladi i ključnim državnim institucijama.
Jermakov uticaj proteže se i na organe za sprovođenje zakona preko njegovih poverljivih zamenika, a on se nalazi u centru najviših diplomatskih susreta, često stavljajući u drugi plan tradicionalnu ukrajinsku diplomatsku službu.
O Jermakovim širokim ovlašćenjima i želji za kontrolom naširoko se govori među ukrajinskim i stranim zvaničnicima. Oni koji su razgovarali sa Kiev Independentom tvrde sa sigurnošću da je upravo Jermak "povukao obarač" u nedavnom napadu na antikorupcijske institucije zemlje.
Isti ljudi navode da je Jermakova uloga jedan od razloga zbog kojih je taj napad propao.
(Telegraf)
BONUS VIDEO
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)